Witaj na Górskim Forum

www.forum.e-tatry.com
Forum ludzi gór

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Krokusy Słowacja
Autor Wiadomość
pawelsko
Gaduła

Wysłany: Sob Mar 03, 2007 12:17 pm   Krokusy Słowacja

Wybieram się tym razem na Słowacje w porę "krokusową" czyli na koniec kwietnia. W polskich tatrach widomo gdzie mozna ich "upolować" (oczywiście obiektywem) najwięcej. Czy któs mógły mi podpowiedzieć gdzie w Tatrach Słowackich (bardziej rejon wysokich) można tych pięknych kwiatów podziwiać najwięcej.
Dzieki za informacje

Hłopcy uciekojcie!

Ej, na mnie we węwozie

W Kirak pocekojcie...

Tomi 
Mod

Wysłany: Sob Mar 03, 2007 12:32 pm   

Jeżeli chcesz podziwiać najwięcej to musisz się wybrać w zachodnie. Najwięcej i podobno najpiękniejsze są na Szatanowej Polanie. Osobiście nie sprawdzałem ale słyszałem od kilku osób i nawet pisał o tym na froum kiedyś Smyk.
Z Oravic godzinka spacerkiem czerwonym szlakiem. Chociaż proponuje inny wariant.
Niebieskim szlakiem (doliną Bobrowiecką do Umarłej przełęczy i zejść do Juraniowej Doliny. Przepiękny wąwóz "Cieśniny". Zawsze staram się co roku do niego zajrzeć. Na końcu tego wąwozu jest właśnie ta Polana. Polecam cała wycieczka zajmie Ci 4 godzinki razem z plenerem fotograficznym :wink:

Smyk napisał/a:
Uwaga do postu Tomiego:
Wąwóz Tiesňavy jest okresowo zamykany dla ruchu turystycznego, podobnie jak Tatry w Słowacji powyżej schronisk. Wąwóz udostępniany jest najpóźniej 15 czerwca, ale bywały lata, że już od pierwszej dekady maja następowało "otwarcie" tego odcinka szlaku (czas niedostępności wąwozu zależy od roku, od tego jaka jest aura i jak przebiegły zimowe konserwacje szlaku w wąwozie...)

...a ?atanova rzeczywiście obfituje morzami krokusowego błękitu wiosną (nie zawsze jednakowo wielkimi - też to zależy od roku...)
Ostatnio zmieniony przez Smyk Sob Mar 03, 2007 2:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu